SVASTA NESTO !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum dobre zabave, besplatan download MP3 muzike, igranja a najvise druzenja. Ex YU druzina vas ceka!
 
HomePortailLatest imagesRegistracijaLogin

 

 25 godina piše pisma voljenoj ženi

Go down 
4 posters
AutorPoruka
dex_am
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
dex_am


Broj komentara : 1254
Age : 47
Lokacija : all around
Registration date : 2008-03-05

25 godina piše pisma voljenoj ženi Empty
KomentarNaslov komentara: 25 godina piše pisma voljenoj ženi   25 godina piše pisma voljenoj ženi Icon_minitimeWed Apr 16, 2008 4:36 pm

25 godina piše pisma voljenoj ženi

Jedan Slovenac već 25 godina piše pisma i presreće na ulici ženu koja je odbila njegovu ljubav dok su pohađali istu gimnaziju u Ljubljani, javlja Hina.

Ona se nakon četvrt stoljeća obratila sudu sa zahtjevom da napasniku zabrani svako približavanje i komunikaciju, a želi i odštetu od 500 eura za svaku godinu svoje kalvarije, dok se on brani da je ne ugrožava i da su pisma zbog neuzvraćene ljubavi pisali mnogi poznati pjesnici, navodi u srijedu ljubljanski dnevni list "Dnevnik".

"Ako su pisma voljenoj osobi znak poremećenosti ili nezrele ličnosti, onda je poremećen bio i naš pjesnik France Prešeren jer je pisao pisma Juliji Primic koja mu na njih nije odgovarala", naveo je u svom odgovoru na tužbu neimenovani Ljubljančanin.

Julija Primic bila je neuzvraćena ljubav i "muza" koja je inspirirala slovenskog romantičnog pjesnika iz sredine 19. stoljeća Francea Prešerna.

Premda je nakon smrti poslao slavan, Prešeren u svoje doba zbog boemskog načina života i slabih primanja nije važio kao "dobra partija" za djevojku iz ugledne građanske obitelji, pa se zadovoljavao pisanjem pisama i poezije nesuđenoj.

Oštećena Ljubljančanka koja je s optuženim pohađala gimnaziju posvjedočila je sudu da ju je optuženi prije 25 godina pitao želi li postati njegova djevojka, ali ga je odbila jer joj se nije sviđao, a tada su i počeli njeni problemi, jer joj stalno upućuje telefonske
pozive i često piše pisma, a od kako je napredovala tehnologija i sugestivne e-mail poruke.

"Nakon što sam ga odbila, počeo mi je pisati pisma i razglednice, nekoliko je puta noću pozvonio na moja vrata. Hodao oko naše zgrade i pokušavao uspostaviti kontakt s mojoj obitelji, a znao me je pratiti i uhoditi. Pokušala sam s njime razgovarati i moliti ga da prestane, ali nisam uspjela", navela je ona u sudskoj tužbi.

Uz zabranu približavanja i kontaktiranja, te isplatu odštete za duševne boli uzrokovane njegovim postupcima, ona od suda traži da da odredi kaznu od 2.000 eura za svaki njegov eventualni novi pokušaj približavanja ili upućivanja neželjenih poruka, piše "Dnevnik".
Na vrh Go down
dex_am
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
dex_am


Broj komentara : 1254
Age : 47
Lokacija : all around
Registration date : 2008-03-05

25 godina piše pisma voljenoj ženi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 25 godina piše pisma voljenoj ženi   25 godina piše pisma voljenoj ženi Icon_minitimeWed Apr 16, 2008 4:36 pm

jeste li se ikada ovako zaljubili!?
Na vrh Go down
elan
Admin
Admin
elan


Broj komentara : 7076
Age : 43
Lokacija : Beograd
Registration date : 2008-03-03

25 godina piše pisma voljenoj ženi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 25 godina piše pisma voljenoj ženi   25 godina piše pisma voljenoj ženi Icon_minitimeWed Apr 16, 2008 7:11 pm

ijaoo .. ma nisam nikad tako bila zaljubljena .. lol!
Na vrh Go down
https://urota.bosnianforum.com
barbara
Stara garda
Stara garda
barbara


Broj komentara : 2080
Age : 35
Lokacija : ma mahala...
Registration date : 2008-03-05

25 godina piše pisma voljenoj ženi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 25 godina piše pisma voljenoj ženi   25 godina piše pisma voljenoj ženi Icon_minitimeThu Apr 17, 2008 12:59 am

pa ovo je bas opsesija i gubljenje vremena, jer potrosio je svoje najbolje godine na nekoga kome apsolutno nije stalo Rolling Eyes
jer ne mislim da je on bi sretan dok je radio ovo, ovo je patnja cista, ako se imalo neko voli, nece ovo sebi raditi Very Happy , pa 25 godina, heej Shocked pa zar je moguce da se nije umorio i da nije sreo ako nista drugu opsesiju Very Happy
hajd dobro sto je nju smarao , jer i nije neki opasan lik, cim joj nije nista uradio za toliko vremena, ali sebi je najvise naudio, da li je svjestan...
Na vrh Go down
dex_am
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
dex_am


Broj komentara : 1254
Age : 47
Lokacija : all around
Registration date : 2008-03-05

25 godina piše pisma voljenoj ženi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 25 godina piše pisma voljenoj ženi   25 godina piše pisma voljenoj ženi Icon_minitimeThu Apr 17, 2008 10:13 am

u ljubavi i ratu sve je dozvoljeno.... Wink
Na vrh Go down
mamilanka
Hyper-aktivan clan
Hyper-aktivan clan
mamilanka


Broj komentara : 570
Lokacija : somewhere between
Registration date : 2008-03-13

25 godina piše pisma voljenoj ženi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 25 godina piše pisma voljenoj ženi   25 godina piše pisma voljenoj ženi Icon_minitimeThu Apr 17, 2008 12:24 pm

ma dajte, koje gluposti hajd pisao joj ok adresa se moze saznati i broj telefona
al odakle mu broj mobilnog, njena e-mail adresa Rolling Eyes
wtf, i kao ona nije htjela da joj on "dosadjuce"
ma nije **** moj Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Na vrh Go down
Gost
Gost
Anonymous



25 godina piše pisma voljenoj ženi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 25 godina piše pisma voljenoj ženi   25 godina piše pisma voljenoj ženi Icon_minitimeThu Apr 17, 2008 3:35 pm

Eto e-mail se ne moze saznati ni broj mobilnog Rolling Eyes

Covjek je bolesno zaljubljen.
Na vrh Go down
mamilanka
Hyper-aktivan clan
Hyper-aktivan clan
mamilanka


Broj komentara : 570
Lokacija : somewhere between
Registration date : 2008-03-13

25 godina piše pisma voljenoj ženi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 25 godina piše pisma voljenoj ženi   25 godina piše pisma voljenoj ženi Icon_minitimeThu Apr 17, 2008 3:40 pm

ma da...
eto, jadna ona
Rolling Eyes
Na vrh Go down
Gost
Gost
Anonymous



25 godina piše pisma voljenoj ženi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 25 godina piše pisma voljenoj ženi   25 godina piše pisma voljenoj ženi Icon_minitimeThu Apr 17, 2008 3:44 pm

mamilanka (citat):
ma da...
eto, jadna ona
Rolling Eyes

Da si nekada voljela ili da te neko nekada ovoliko volio mozda bi i mogla da shvatis. Sta je to danas mail, broj moba,... kao neki mit. Daaaaaj molim te. Eto ona htjela da on nju proganja.
Na vrh Go down
dex_am
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
dex_am


Broj komentara : 1254
Age : 47
Lokacija : all around
Registration date : 2008-03-05

25 godina piše pisma voljenoj ženi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 25 godina piše pisma voljenoj ženi   25 godina piše pisma voljenoj ženi Icon_minitimeThu Apr 17, 2008 3:49 pm

mamilanka (citat):
ma dajte, koje gluposti hajd pisao joj ok adresa se moze saznati i broj telefona
al odakle mu broj mobilnog, njena e-mail adresa Rolling Eyes
wtf, i kao ona nije htjela da joj on "dosadjuce"
ma nije **** moj Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

a šta su ove tačkice.... scratch
Na vrh Go down
mamilanka
Hyper-aktivan clan
Hyper-aktivan clan
mamilanka


Broj komentara : 570
Lokacija : somewhere between
Registration date : 2008-03-13

25 godina piše pisma voljenoj ženi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 25 godina piše pisma voljenoj ženi   25 godina piše pisma voljenoj ženi Icon_minitimeThu Apr 17, 2008 3:50 pm

od kud znas da nisam volila, da me neko nije tako volio i da me nevoli
ne donosi sama zakljucke o onome sto ne znas

ne kazem da je htjela, ali prica nije bas sasvim iskristalisana
ne kazem ni da se ne moze saznati, danas mozes sve
ali isto tako mozes to i izbjeci na 101 nacin ako zelis da to zaista i izbjegnes
znam iz licnog iskustva
icon_devil
Na vrh Go down
dex_am
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
dex_am


Broj komentara : 1254
Age : 47
Lokacija : all around
Registration date : 2008-03-05

25 godina piše pisma voljenoj ženi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 25 godina piše pisma voljenoj ženi   25 godina piše pisma voljenoj ženi Icon_minitimeThu Apr 17, 2008 3:52 pm

ma dobro to, a šta su ove zvijezdice gore ???
Na vrh Go down
Gost
Gost
Anonymous



25 godina piše pisma voljenoj ženi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 25 godina piše pisma voljenoj ženi   25 godina piše pisma voljenoj ženi Icon_minitimeThu Apr 17, 2008 3:59 pm

Pa vidim da si i ti vidovita cim znas da je ona to tako htjela. Eto cisto da znas da ne sudis o ljudim tek tako, zato sam ti i napisala ove gore. Ja ne znam i ne tvrdim da znam. A ti zapela pa zapela kao eto ona je to htjela Rolling Eyes
Na vrh Go down
mamilanka
Hyper-aktivan clan
Hyper-aktivan clan
mamilanka


Broj komentara : 570
Lokacija : somewhere between
Registration date : 2008-03-13

25 godina piše pisma voljenoj ženi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 25 godina piše pisma voljenoj ženi   25 godina piše pisma voljenoj ženi Icon_minitimeThu Apr 17, 2008 4:02 pm

sta ces, tvrdoglavost mi je vrlina Laughing Laughing ziveli2
Na vrh Go down
dex_am
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
dex_am


Broj komentara : 1254
Age : 47
Lokacija : all around
Registration date : 2008-03-05

25 godina piše pisma voljenoj ženi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 25 godina piše pisma voljenoj ženi   25 godina piše pisma voljenoj ženi Icon_minitimeThu Apr 17, 2008 4:02 pm

zvijezdice???? Sad
Na vrh Go down
barbara
Stara garda
Stara garda
barbara


Broj komentara : 2080
Age : 35
Lokacija : ma mahala...
Registration date : 2008-03-05

25 godina piše pisma voljenoj ženi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 25 godina piše pisma voljenoj ženi   25 godina piše pisma voljenoj ženi Icon_minitimeFri Apr 18, 2008 2:35 am

@dex, kad niko nece da ti kaze sta su zvjezdice evo ja cu Very Happy
citiram:''ma nije (spolovilo)moj (htjela)'' Cool mislim da sam ti sve pojasnila Laughing Laughing

i da htjela sam jos da kazem, da ne mislim da je to ljubav, odnosno i nije ljubav definitvno, mozda tek zaljubljenost, jer je za ljubav potrebno dvoje, to je opsesija, kako ce je voljeti nikad s njom nije imao nikakav odnos, sta je uopste znao o njoj, kako se zove i broj telefona Rolling Eyes , to se moze zvati ljubav kad imamo 13 godina i kad nas pubertet uzme pod svoje, i kad pojma nemamo sta nam se desava, a kamoli sta je ljubav...
ja bih to nazvala -kad ti ostane AH na nekoga Very Happy Embarassed
Na vrh Go down
Sponsored content





25 godina piše pisma voljenoj ženi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 25 godina piše pisma voljenoj ženi   25 godina piše pisma voljenoj ženi Icon_minitime

Na vrh Go down
 
25 godina piše pisma voljenoj ženi
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» 10.000 Godina pre nove ere
» Sa koliko godina ?
» Kakva vam je bila ova godina?

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
SVASTA NESTO ! :: ARHIVA :: Arhiva tema-
Idi na: