SVASTA NESTO !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum dobre zabave, besplatan download MP3 muzike, igranja a najvise druzenja. Ex YU druzina vas ceka!
 
HomePortailLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Tenis-WTA lista

Go down 
5 posters
AutorPoruka
elan
Admin
Admin
elan


Broj komentara : 7076
Age : 43
Lokacija : Beograd
Registration date : 2008-03-03

Tenis-WTA lista Empty
KomentarNaslov komentara: Tenis-WTA lista   Tenis-WTA lista Icon_minitimeWed Mar 05, 2008 7:56 pm

Trenutna lista

1.J. HENIN
2.A. IVANOVIC
3.S. KUZNETSOVA
4.J. JANKOVIC
5.M. SHARAPOVA
6.A. CHAKVETADZE
7.V. WILLIAMS
8.D. HANTUCHOVA
9.M. BARTOLI
10.E. DEMENTIEVA
Na vrh Go down
https://urota.bosnianforum.com
elan
Admin
Admin
elan


Broj komentara : 7076
Age : 43
Lokacija : Beograd
Registration date : 2008-03-03

Tenis-WTA lista Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tenis-WTA lista   Tenis-WTA lista Icon_minitimeWed Mar 19, 2008 9:41 pm

19. mart 2008. | Izvor: B92, Tanjug
JJ: "Maksimum, uprkos prehladi"
Srpska teniserka Jelena Janković izjavila je posle pobede nad Španjolkom Anabel Medinom Gariges od 6:3, 6:3 u osmini finala WTA turnira u Indijan Velsu da je, uprkos prehladi, pružila maksimum kako bi dospela među osam najboljih igračica na turniru. "Trudila sam se da ne pokažem slabost koju sam osećala zbog prehlade. Kretala sam se po terenu sporije nego inače. Pokušala sam, ipak, da iz sebe izvučem maksimum, kako bih završila meč i okrenula se novom duelu u četvrtfinalu", rekla je Jankovićeva.

Drugi reket Srbije imaće dan odmora pre susreta sa bivšom najboljom teniserkom sveta Amerikankom Lindzi Devenport, koja je u osmini finala savladala Francuskinju Marion Bartoli sa 6:2, 7:5.

U međusobnim duelima Devenportova, 34. na WTA listi, vodi sa 4:1. Janković je jedinu pobedu zabeležila u poslednjem susretu, prošle godine na turniru u Pekingu, rezultatom 6:3, 7:5.

Jankovićeva je treći nosilac turnira koji se igra za nagradni fond od 2,1 milion dolara.
Na vrh Go down
https://urota.bosnianforum.com
elan
Admin
Admin
elan


Broj komentara : 7076
Age : 43
Lokacija : Beograd
Registration date : 2008-03-03

Tenis-WTA lista Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tenis-WTA lista   Tenis-WTA lista Icon_minitimeWed Mar 19, 2008 9:41 pm

19. mart 2008. | Izvor: B92
Anin preokret za pobedu
Najbolja srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u Indijan Velsu. Ivanovićeva, koja je prva nositeljka turnira Pasifik Lajf Open, pobedila je u četvrtom kolu Frančesku Skjavone iz Italije u tri seta – 2:6, 7:5, 6:2. U četvrtfinalu Ana se sastaje sa dvanaestom nositeljkom Ruskinjom Verom Zvonarjevom, koja je pobedila Kejsi Delakvu iz Australije 6:7 (5-7), 6:0, 6.4.

Meč četvrte runde doneo je velike probleme Ani Ivanović. Iako je Skjavone, trinaesta nositeljka u Indijan Velsu, u odličnoj formi, malo ko je očekivao ovako težak posao za svetsku igračicu broj dva.

U prvom setu ona nije uspevala da se suprotstavi Italijanki, koja je lako dolazi u brejk šanse (osam puta), od kojih je dve iskoristila. Na drugoj strani, Ivanovićeva je osvojila samo šest poena na servis protivnice.

Drugi set doneo je izjednačeniju igru, u kojoj je Ana konačno počela da osvaja poene i na drugi servis, istovremeno koristeći svaku servis grešku protivnice. U prvih deset gemova nije bilo brejkova, ali je Ana servis rivalki oduzela kada je bilo najpotrebnije, što je prelomilo meč.

U trećem setu naša igračica igrala je dosta drugačije od svog standardnog stila – njen servis je malo popustio, ali je zato potpuno dominirala na servis rivalke. Bez problema je stizala do brejk šansi i jednako lako ih koristila i na kraju zasluženo slavila.

Meč je trajao dva sata i osam minuta.

Turnir prve kategorije u Indijan Velsu igra se za nagradni fond od 2.100.000 dolara.
Na vrh Go down
https://urota.bosnianforum.com
elan
Admin
Admin
elan


Broj komentara : 7076
Age : 43
Lokacija : Beograd
Registration date : 2008-03-03

Tenis-WTA lista Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tenis-WTA lista   Tenis-WTA lista Icon_minitimeSat Mar 22, 2008 2:37 pm

22. mart 2008. | Izvor: B92
Ana u finalu protiv Kuznjecove

Najbolja srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u finale turnira u Indijan Velsu. Ona je u polufinalu bila uspešnija od zemljakinje Jelene Janković sa 2:0 – po setovima 7:6, 6:3.

Meč je trajao jedan čas i 25 minuta, a Ivanovićeva će se za trofej boriti sa Ruskinjom Svetlanom Kuznjecovom, koja je u polufinalu prekinula niz od 18 pobeda zemljakinje Marije Šarapove. Kuznjecova je slavila sa 6:3, 5:7, 6:2.

Prvi put u istoriji turnira, polufinale je igralo četiri prvih nositeljki.

Ana Ivanović je preuzela kontrolu u taj-brejku, pa je četvrti put za redom dobila Jankovićevu i vodi u ukupnom skoru protiv zemljakinje sa 5-1.

"Svako finale je veoma specijalno. Ovo je veliki turnir. Veoma sam ponosna kako sam igrala ove nedelje i jedva čekam duel za titulu", rekla je Ivanovićeva.

Prva nositeljka u Indijan Velsu osvojila je prvih šest poena u taj-brejku. Jankovićeva je potom vezala tri poena, pre nego što je Ivanovićeva dobila prvi set.

Finalistkinja Indijan Velsa je napravila brejk na startu drugog seta i povela sa 2:1. Jankovićeva je poslednju šansu za preokret imala u osmom gemu pri 0:30, ali je Ivanovićeva uspela da se vrati i da povede sa 5:3, pa u narednom gemu i da napravi brejk za kraj duela.

"Bio je ovo težak meč. Nisam dobro servirala i vraćala loptu. Kada bi počinjali razmenu udaraca mislila sam da dobro igram, međutim u taj-brejku sam napravila previše grešaka i to je odlučilo pobednicu", izjavila je Jankovićeva.

22-godišnja Kuznjecova je tako drugu godinu za redom stigla u finale Indijan Velsa. Prošle sezone je izgubila od Danijele Hantuhove.

"Za mene je veoma bitno. Igrala sam ovde finale i znam šta mogu da očekujem. Mislim da ovoga puta mogu bolje. Važno je samo da igram moju igru", rekla je Kuznjecova, koja je do pobede došla posle dva časa i 19 minuta borbe.

Šarapova je pre polufinalnog duela imala niz od čak 11 pobeda protiv ruskih teniserki.

"Igrale smo nekoliko bitnih poena, koji su mogli da promene tok meča. Sve te poene dobila je Svetlana. Od tada je stekla samopouzdanje, pa je bila sigurnija u trećem setu", rekla je Šarapova.

Kuznjecova nije osvojila turnir od Nju Hevna prošlog avgusta, ali će igrati već treće finale ove sezone, pošto je gubila u Sidneju i Dubaiju.

Ivanovićeva ima skor protiv Kuznjecove 4:1, a sve duele dobila je posle tri seta, uključujući tri odigrana u 2007. godini.

Pobednicu finalnog duela očekuje nagrada od 332.000 dolara.
Na vrh Go down
https://urota.bosnianforum.com
elan
Admin
Admin
elan


Broj komentara : 7076
Age : 43
Lokacija : Beograd
Registration date : 2008-03-03

Tenis-WTA lista Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tenis-WTA lista   Tenis-WTA lista Icon_minitimeSun Mar 23, 2008 7:43 pm

22. mart 2008. | Izvor: B92, zvanicni sajt
IV: Ana u finalu protiv Kuznjecove
ajbolja srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u finale turnira u Indijan Velsu. Ona je u polufinalu bila uspešnija od zemljakinje Jelene Janković sa 2:0 – po setovima 7:6, 6:3.

Meč je trajao jedan čas i 25 minuta, a Ivanovićeva će se za trofej boriti sa Ruskinjom Svetlanom Kuznjecovom, koja je u polufinalu prekinula niz od 18 pobeda zemljakinje Marije Šarapove. Kuznjecova je slavila sa 6:3, 5:7, 6:2.

Prvi put u istoriji turnira, polufinale je igralo četiri prvih nositeljki.

Ana Ivanović je preuzela kontrolu u taj-brejku, pa je četvrti put za redom dobila Jankovićevu i vodi u ukupnom skoru protiv zemljakinje sa 5-1.

"Svako finale je veoma specijalno. Ovo je veliki turnir. Veoma sam ponosna kako sam igrala ove nedelje i jedva čekam duel za titulu", rekla je Ivanovićeva.

Prva nositeljka u Indijan Velsu osvojila je prvih šest poena u taj-brejku. Jankovićeva je potom vezala tri poena, pre nego što je Ivanovićeva dobila prvi set.

Finalistkinja Indijan Velsa je napravila brejk na startu drugog seta i povela sa 2:1. Jankovićeva je poslednju šansu za preokret imala u osmom gemu pri 0:30, ali je Ivanovićeva uspela da se vrati i da povede sa 5:3, pa u narednom gemu i da napravi brejk za kraj duela.

"Bio je ovo težak meč. Nisam dobro servirala i vraćala loptu. Kada bi počinjali razmenu udaraca mislila sam da dobro igram, međutim u taj-brejku sam napravila previše grešaka i to je odlučilo pobednicu", izjavila je Jankovićeva.

22-godišnja Kuznjecova je tako drugu godinu za redom stigla u finale Indijan Velsa. Prošle sezone je izgubila od Danijele Hantuhove.

"Za mene je veoma bitno. Igrala sam ovde finale i znam šta mogu da očekujem. Mislim da ovoga puta mogu bolje. Važno je samo da igram moju igru", rekla je Kuznjecova, koja je do pobede došla posle dva časa i 19 minuta borbe.

Šarapova je pre polufinalnog duela imala niz od čak 11 pobeda protiv ruskih teniserki.

"Igrale smo nekoliko bitnih poena, koji su mogli da promene tok meča. Sve te poene dobila je Svetlana. Od tada je stekla samopouzdanje, pa je bila sigurnija u trećem setu", rekla je Šarapova.

Kuznjecova nije osvojila turnir od Nju Hevna prošlog avgusta, ali će igrati već treće finale ove sezone, pošto je gubila u Sidneju i Dubaiju.

Ivanovićeva ima skor protiv Kuznjecove 4:1, a sve duele dobila je posle tri seta, uključujući tri odigrana u 2007. godini.

Pobednicu finalnog duela očekuje nagrada od 332.000 dolara.
Na vrh Go down
https://urota.bosnianforum.com
bg_girl
Legenda UROTE
Legenda UROTE
bg_girl


Broj komentara : 1875
Lokacija : Beograd
Registration date : 2008-03-04

Tenis-WTA lista Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tenis-WTA lista   Tenis-WTA lista Icon_minitimeSun Mar 23, 2008 9:08 pm

Ana je jos jednom dokazala da je bolja teniserka od JJ ! Mislim sta reci lol!
Na vrh Go down
bg_girl
Legenda UROTE
Legenda UROTE
bg_girl


Broj komentara : 1875
Lokacija : Beograd
Registration date : 2008-03-04

Tenis-WTA lista Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tenis-WTA lista   Tenis-WTA lista Icon_minitimeSun Mar 23, 2008 11:47 pm

Evo upravo sam cula da je Ana Ivanovic osvojila titulu u Indijan Velsu !

BRAVO ANA cheers cheers cheers cheers
Na vrh Go down
milica cobanica
Admin
Admin
milica cobanica


Broj komentara : 3340
Age : 45
Registration date : 2008-03-03

Tenis-WTA lista Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tenis-WTA lista   Tenis-WTA lista Icon_minitimeMon Mar 24, 2008 12:02 am

bravo anaaaaa

Very Happy cheers dance
Na vrh Go down
milica cobanica
Admin
Admin
milica cobanica


Broj komentara : 3340
Age : 45
Registration date : 2008-03-03

Tenis-WTA lista Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tenis-WTA lista   Tenis-WTA lista Icon_minitimeMon Mar 24, 2008 12:11 am

e koji uspeh, pa pritom je i ovako svatka....

Tenis-WTA lista 191526279447e6c3fd2665b901731366
Na vrh Go down
elan
Admin
Admin
elan


Broj komentara : 7076
Age : 43
Lokacija : Beograd
Registration date : 2008-03-03

Tenis-WTA lista Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tenis-WTA lista   Tenis-WTA lista Icon_minitimeMon Mar 24, 2008 12:21 am

SVAKA CAST ANA ! navijacica wohooo parti1
Na vrh Go down
https://urota.bosnianforum.com
elan
Admin
Admin
elan


Broj komentara : 7076
Age : 43
Lokacija : Beograd
Registration date : 2008-03-03

Tenis-WTA lista Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tenis-WTA lista   Tenis-WTA lista Icon_minitimeSat Apr 05, 2008 1:12 pm

Jelena igra finale u subotu(danas) od 18h
Srpska teniserka Jelena Janković igraće u subotu u 18.00 po srednjoevropskom vremenu u finalu masters turnira u Majamiju sa Amerikankom Serenom Vilijams. Jankovićevoj i Sereni Vilijams to će biti šesti duel, a srpska teniserka vodi sa 3:2. Poslednji put srele su se u četvrtfinalu Otvorenog prvenstva Australije ove godine, kada je naša teniserka pobedila sa 6:3 i 6:4.

Ove godine Serena Vilijams, trenutno osma teniserka sveta, osvojila je jedan turnir, dok Jankovićeva ove sezone još nema titulu.

23-godišnja srpska teniserka u karijeri ima pet titula, dok tri godine starija Amerikanka ima 29 trofeja.

| Izvor: B92, Beta
Na vrh Go down
https://urota.bosnianforum.com
elan
Admin
Admin
elan


Broj komentara : 7076
Age : 43
Lokacija : Beograd
Registration date : 2008-03-03

Tenis-WTA lista Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tenis-WTA lista   Tenis-WTA lista Icon_minitimeSat Apr 05, 2008 11:56 pm

Majami: Poraz JJ posle velike borbe
Amerikanka Serena Vilijams osvojila je WTA turnir prve kategorije u Majamiju pošto je u finalu savladala Srpkinju Jelenu Janković sa 2:1, po setovima 6:1, 5:7, 6:3, u meču koji je trajao dva sata i 25 minuta. To je 26-godišnjoj Amerikanki jubilarna, 30. titula u karijeri.
Na vrh Go down
https://urota.bosnianforum.com
bg_girl
Legenda UROTE
Legenda UROTE
bg_girl


Broj komentara : 1875
Lokacija : Beograd
Registration date : 2008-03-04

Tenis-WTA lista Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tenis-WTA lista   Tenis-WTA lista Icon_minitimeSun Apr 06, 2008 12:42 am

Ne vredi kad je bolesna , bas se videlo !
Na vrh Go down
bg_girl
Legenda UROTE
Legenda UROTE
bg_girl


Broj komentara : 1875
Lokacija : Beograd
Registration date : 2008-03-04

Tenis-WTA lista Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tenis-WTA lista   Tenis-WTA lista Icon_minitimeSat Apr 26, 2008 2:09 pm

Ana protiv Kostanić-Tošić na startu
Najbolje rangirana srpska tensierka Ana Ivanović igraće sutra u Zagrebu prvi singl meč sa hrvatskom teniserkom Jelenom Kostanić Tošić, u prvom meču plej-ofa za popunu Svetske B grupe, odlučeno je danas žrebom u prestonici Hrvatske. Drugi singl meč igraće peta teniserka sveta, Srpkinja Jelena Janković sa Niki Ožegović.

Ivanovićeva je trenutno druga igračica sveta, dok je njena prva protivnica trenutno 152. na WTA listi.

Protivnica Jankovićeve u sutrašnjem singlu, Niki Ožegović je trenutno najbolje rangirana hrvatska igračica i zauzima 150 poziciju na svetskoj rang listi.

Prvi singl meč počeće sutra u 15.30 sati, a naredni po završetku prvog. U nedelju se igraju najpre dva singla i na kraju dubl.
Na vrh Go down
elan
Admin
Admin
elan


Broj komentara : 7076
Age : 43
Lokacija : Beograd
Registration date : 2008-03-03

Tenis-WTA lista Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tenis-WTA lista   Tenis-WTA lista Icon_minitimeFri May 16, 2008 11:31 am

Žastin Enan se povlači iz tenisa?!
Prvi ženski reket na svetu Žastin Enan je najavila povlačenje iz profesionalnog tenisa




Trenutno najbolja teniserka sveta, Belgijanka Žistin Enan danas će saopštiti da se povlači iz "belog sporta", prenosi belgijski list "Het Nieuwsblad".

25-godišnja Belgijanka ove sezone ima velikih problema sa povredom kolena, a često se žalila i na iscrpljenost organizma. On je posle poraza u Berlinu odlučila da se povuče sa ovonedeljnog Mastersa u Rimu. Belgijski mediji tvrde da će Enanova odluku saopštiti danas na konferenciji za novinare.

Četvorostruka šampionka Rolan Garosa (7 GS titula, nema Vimbldon) i dalje je ubedljivo prva na WTA listi, iako je ove sezone osvojila samo dva mala turnira, Sidnej i Antverpen. Razmišljala je da na početku sezone ode na operaciju kolena, ali se predomislila i umesto toga primala injekcije kortizona. Ove godine ima učinak od 15 pobeda i 4 poraza.

- Mlada sam, a čini mi se da sam na turnirima počela ubrzano da starim i potrebno mi je sve više vremena da se mentalno oporavim posle mečeva. Takođe sazrevam i potrebne su mi drugačije stvari u životu. Igram tenis već 20 godina i želim promenu - rekla je Enanova.

Nešto slično uradila je i njena zemljakinja, Kim Klajsters, koja je zbog hronične povrede zgloba prekinula karijeru, udala se i nedavno dobila dete.
Na vrh Go down
https://urota.bosnianforum.com
milica cobanica
Admin
Admin
milica cobanica


Broj komentara : 3340
Age : 45
Registration date : 2008-03-03

Tenis-WTA lista Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tenis-WTA lista   Tenis-WTA lista Icon_minitimeMon Jun 16, 2008 1:15 pm

1. (1) Ana Ivanović (Srbija) 4.222
2. (3) Jelena Janković (Srbija) 3.715
3. (2) Marija Šarapova (Rusija) 3.706
4. (4) Svetlana Kuznjecova (Rusija) 3.565
5. (5) Elena Dementijeva (Rusija) 2.750
6. (6) Serena Vilijams (SAD) 2.676
7. (7) Venus Vilijams (SAD) 2.606
8. (Cool Ana Čakvetadze (Rusija) 2.541
9. (9) Dinara Safina (Rusija) 2.222
10. (11) Danijela Hantuhova (Slovačka) 2.032


dance dance dance dance dance dance
Na vrh Go down
elan
Admin
Admin
elan


Broj komentara : 7076
Age : 43
Lokacija : Beograd
Registration date : 2008-03-03

Tenis-WTA lista Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tenis-WTA lista   Tenis-WTA lista Icon_minitimeMon Aug 11, 2008 10:55 am

Jelena Janković broj jedan
Srpska teniserka Jelena Janković ovog ponedeljka je i zvanično izbila na prvo mesto WTA liste.

Jankovićeva je na prvom mestu smenila Anu Ivanović, koja je na prvom mestu WTA liste provela devet nedelja. Jankovićeva je 18. teniserka koja je došla do prvog mesta na svetskoj rang listi teniserki od kada je uvedena.
Na vrh Go down
https://urota.bosnianforum.com
elan
Admin
Admin
elan


Broj komentara : 7076
Age : 43
Lokacija : Beograd
Registration date : 2008-03-03

Tenis-WTA lista Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tenis-WTA lista   Tenis-WTA lista Icon_minitimeMon Aug 11, 2008 10:55 am

1. (2) Jelena Janković (Srbija) 3.725
2. (1) Ana Ivanović (Srbija) 3.613
3. (3) Svetlana Kuznjecova (Rusija) 3.505
4. (5) Serena Vilijams (SAD) 3.251
5. (4) Marija Šarapova (Rusija) 3.131
6. (7) Dinara Safina (Rusija) 2.892
7. (6) Elena Dementijeva (Rusija) 2.842
8. (Cool Venus Vilijams (SAD) 2.496
9. (9) Agnješka Radvanska (Poljska) 2.076
10. (10) Ana Čakvetadze (Rusija) 2.041
Na vrh Go down
https://urota.bosnianforum.com
makazica
Aktivan clan
Aktivan clan
makazica


Broj komentara : 407
Registration date : 2008-05-11

Tenis-WTA lista Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tenis-WTA lista   Tenis-WTA lista Icon_minitimeTue Aug 12, 2008 11:28 am

Kako je Jankovic uspela da bude prva nije mi jasno
Na vrh Go down
nina
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
nina


Broj komentara : 867
Registration date : 2008-03-04

Tenis-WTA lista Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tenis-WTA lista   Tenis-WTA lista Icon_minitimeMon Aug 18, 2008 11:24 am

Ana preuzela prvu poziciju od Jelene

Srpska teniserka Ana Ivanović preuzela je prvo mesto na VTA listi od Jelene Janković posle samo nedelju dana koliko je Jankovićeva bila prva igračica sveta.



Ivanovićeva, koja je devet nedelja bila svetski broj jedan, pre nego što je Jankovićeva prošle nedelje preuzela prvo mesto na NjTA listi, na toj poziciji ostaće najmanje tri nedelje.

Jelena Janković je u četvrtfinalu olimpijskog turnira u Pekingu izgubila od Dinare Safine, dok se Ivanovićeva povukla sa turnira zbog povrede palca desne ruke.
Na vrh Go down
nina
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
nina


Broj komentara : 867
Registration date : 2008-03-04

Tenis-WTA lista Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tenis-WTA lista   Tenis-WTA lista Icon_minitimeMon Aug 18, 2008 11:25 am


1. Ana Ivanović (Srbija) 3.612 bodova
2. Jelena Janković (Srbija) 3.515
3. Svetlana Kuznjecova (Rusija) 3.455
4. Serena Vilijams (SAD) 3.341
5. Elena Dementijeva (Rusija) 3.194
6. Marija Šarapova (Rusija) 3.131
7. Dinara Safina (Rusija) 3.077
8. Venus Vilijams (SAD) 2.586
9. Vera Zvonareva (Rusija) 2.117
10. Agnješka Radvanska (Poljska) 2.076
Na vrh Go down
nina
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
nina


Broj komentara : 867
Registration date : 2008-03-04

Tenis-WTA lista Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tenis-WTA lista   Tenis-WTA lista Icon_minitimeTue Aug 26, 2008 9:39 am

Citat :
26. avgust 2008. | Izvor: B92
Jelena za 60 minuta do druge runde
Reuters

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u drugo kolu US Opena. Jankovićeva je na startu takmičenja pobedila Amerikanku Koko Vandevege u dva seta – 6:3, 6:1, posle tačno sat vremena igre. U drugoj rundi drugu teniserku sveta očekuje duel sa Šveđankom Sofijom Arvidson.
Na vrh Go down
nina
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
nina


Broj komentara : 867
Registration date : 2008-03-04

Tenis-WTA lista Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tenis-WTA lista   Tenis-WTA lista Icon_minitimeTue Aug 26, 2008 9:44 am

Vidim da i Ana Ivanovic danas igra pa se pitam kako to da nije povredjena kada treba da igra solo za pare a kada treba da igra za reprezentaciju onda joj stalno nesto fali . Da li je moguce da joj se ruka oporavila za 2 nedelje hmm pitam se bas .
Na vrh Go down
elan
Admin
Admin
elan


Broj komentara : 7076
Age : 43
Lokacija : Beograd
Registration date : 2008-03-03

Tenis-WTA lista Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tenis-WTA lista   Tenis-WTA lista Icon_minitimeWed Aug 27, 2008 10:20 am

Citat :
26. avgust 2008. | 19:26 b92

Ana u drugom kolu uz dosta napora

Najbolja srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u drugo kolo Otvorenog prvenstva Amerike.
AP

Ana je u prvoj rundi posle dosta muke savladala Ruskinju Veru Duševinu posle tri seta - 6:1, 4:6, 6:4. Prvi meč dana na stadionu "Artur Eš" trajao je 121 minut. Protivnica Ivanovićeve u drugoj rundi biće Francuskinja Žili Koan, koja je posle dva taj-brejka pobedila Australijanku Kejsi Delakvu.


Ana je do druge runde poslednjeg Gren slema sezone došla uz dosta poteškoća, iako je na sredini drugog seta delovalo da će meč biti rutina za našu teniserku. Prvi set Ivanovićeva je dobila izuzetno lako, napravivši dva brejka iz isto toliko pokušaja.

Drugi set počeo je u istom ritmu. Ana je odmah napravila brejk, povela sa 2:0, i tu prednost održala je sve do sedmog gema kada i počinje neshvatljivi pad u njenoj igri. Naša teniserka imala je dve vezane brejk lopte za 5:2, ali se Ruskinja vratila, dobila taj kao i naredna tri gema i izborila odlučujući set.

Duševina je seriju produžila i na startu trećeg seta i povela je sa 1:0. Ipak, Ana se tada konsolidovala, dobila naredni gem bez izgubljenog poena, i u naredna četiri gema viđen je potpuno izjednačen tenis. Prva je popustila Ruskinja koja u sedmom gemu sa nekoliko velikih grešaka dozvoljava Ivanovićevoj brejk, i prednost od 4:3.

Pri vođstvu od 5:3 Ana je imala meč loptu na servis protivnice, ali je ispustila i umalo ponovo nije došlo do preokreta. Duševina je dobila deveti gem, a u sledećem je imala i dve vezane prilike za 5:5. Ipak, Ana se skoncentrisala i uspela da privede meč kraju sa 6:4 u trećem setu.
Na vrh Go down
https://urota.bosnianforum.com
milica cobanica
Admin
Admin
milica cobanica


Broj komentara : 3340
Age : 45
Registration date : 2008-03-03

Tenis-WTA lista Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tenis-WTA lista   Tenis-WTA lista Icon_minitimeMon Sep 08, 2008 9:39 am

i jeca je izgubila od vilijamsove u finalu us opena sa 6:4, 7:5... bedak.
Na vrh Go down
Sponsored content





Tenis-WTA lista Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tenis-WTA lista   Tenis-WTA lista Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Tenis-WTA lista
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Tenis-ATP lista

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
SVASTA NESTO ! :: SPORT :: U zdravom telu jos zdraviji duh!-
Idi na: