SVASTA NESTO !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum dobre zabave, besplatan download MP3 muzike, igranja a najvise druzenja. Ex YU druzina vas ceka!
 
HomePortailLatest imagesRegistracijaLogin

 

 KIA Soul_________

Go down 
4 posters
AutorPoruka
dex_am
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
dex_am


Broj komentara : 1254
Age : 47
Lokacija : all around
Registration date : 2008-03-05

KIA Soul_________ Empty
KomentarNaslov komentara: KIA Soul_________   KIA Soul_________ Icon_minitimeFri Jul 18, 2008 11:50 am

KIA Soul prerasla u serijski model

Nakon premijere koncepta vrlo zanimljivog i svestranog gradskog automobila koji kombinuje prednosti superminija ali i MPV-a, KIA je odlučila uz minimalne i gotovo neprimjetne izmjene isti taj model ponuditi u serijskoj varijanti.

KIA Soul_________ 080716113.1_mn

Nakon velikog obrata u filozofiji ponude modela KIA očito nezna za strah, pa je vrlo brzo nakon premijere konceptnog Soula, pripremila i serijsku verziju. Ono što je svakako zanimljivo i spada u najveće prednosti novog modela je da je u potpunosti zadržao inovativnost i atraktivnost konceptnog modela, pa u svakom slučakju neće moći proći nezapaženo na tržištu. U žestokom tempu u KIA-i najbolje govori da su premijeru serijskog Soula najavili već za sajam automobila u Parizu.

Sa ovim mješancem gradskog mini automobila i kompaktnog monovolumena KIA otvoreno cilja na konkurente kao što su Honda Jazz i Nissan Note, te ih već na prvom koraku pokušava nadmudriti neobičnijim dizajnom. Činjenica je da kutijasta karoserija pored zanimljivog prizora omogućava i bolje iskorištenje prostora, pa uz dužinu od 4,11 metara, visinu od 1,61 metra i širinu od 1,79 metara Soul obećava raskošno udobnu i prostranu unutrašnjost koja će sa lakoćom smjestiti prosječnu porodicu i zadovoljiti većinu njenih potreba.

KIA Soul_________ 080716113.2_mn

Već sada je poznato da će Soul u početku imati na izboru tri motora. Osnova je 1,6-litarski benzinac sa 122 KS, te i po tome Soul naglašava da čak ni u baznoj verziji neće nedostajati snage. Drugi u ponudi je 2,0-litarski benzinac, također poznat iz modela Cee'd, dok će ponudu zaokružiti 1,6 CRDi dizelaš sa 115 KS.

Prema namjerama šefova KIA-e, novi Soul nema cilj da zamjeni bilo koji model u ponudi ovog proizviđača, nego da upravo upotpuni i obogati paletu modela, te napravi prodor u segmente gdje KIA do sada nije bila prisutna. Proizvodnja Soula počinje u novembru ove godine, dok se prve isporuke u Evropi mogu očekivati u aprilu naredne godine.

KIA Soul_________ 080716113.3_mn
Na vrh Go down
milica cobanica
Admin
Admin
milica cobanica


Broj komentara : 3340
Age : 45
Registration date : 2008-03-03

KIA Soul_________ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KIA Soul_________   KIA Soul_________ Icon_minitimeFri Jul 18, 2008 12:08 pm

unutra nije losa, ali je eksterijer dno dna...
Na vrh Go down
dex_am
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
dex_am


Broj komentara : 1254
Age : 47
Lokacija : all around
Registration date : 2008-03-05

KIA Soul_________ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KIA Soul_________   KIA Soul_________ Icon_minitimeFri Jul 18, 2008 12:20 pm

joj...što ne mogu na rende košpica... šta mu fali... ne zezaj...
Na vrh Go down
elan
Admin
Admin
elan


Broj komentara : 7076
Age : 43
Lokacija : Beograd
Registration date : 2008-03-03

KIA Soul_________ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KIA Soul_________   KIA Soul_________ Icon_minitimeFri Jul 18, 2008 12:29 pm

unutra je simpatican skroz ali mi se spolja ne svidja kako izgleda
Na vrh Go down
https://urota.bosnianforum.com
barbara
Stara garda
Stara garda
barbara


Broj komentara : 2080
Age : 35
Lokacija : ma mahala...
Registration date : 2008-03-05

KIA Soul_________ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KIA Soul_________   KIA Soul_________ Icon_minitimeMon Jul 21, 2008 9:35 pm

a nekako je sladak,ja ne bih imala nista protiv da ga imam, ili da mi ga neko pokloni Very Happy
jednostavan je izvana i iznutra, a opet sminka ...mada su mi bmw-i najzanimljiviji iznutra, bas su nekako posebni...
Na vrh Go down
dex_am
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
dex_am


Broj komentara : 1254
Age : 47
Lokacija : all around
Registration date : 2008-03-05

KIA Soul_________ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KIA Soul_________   KIA Soul_________ Icon_minitimeTue Jul 22, 2008 10:04 am

barbara (citat):
a nekako je sladak,ja ne bih imala nista protiv da ga imam, ili da mi ga neko pokloni Very Happy
jednostavan je izvana i iznutra, a opet sminka ...mada su mi bmw-i najzanimljiviji iznutra, bas su nekako posebni...

e barbara, cim zaradim svoj prvi milion ja ti ga kupim Wink može Wink
Na vrh Go down
barbara
Stara garda
Stara garda
barbara


Broj komentara : 2080
Age : 35
Lokacija : ma mahala...
Registration date : 2008-03-05

KIA Soul_________ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KIA Soul_________   KIA Soul_________ Icon_minitimeTue Jul 22, 2008 7:20 pm

dex_am (citat):
barbara (citat):
a nekako je sladak,ja ne bih imala nista protiv da ga imam, ili da mi ga neko pokloni Very Happy
jednostavan je izvana i iznutra, a opet sminka ...mada su mi bmw-i najzanimljiviji iznutra, bas su nekako posebni...

e barbara, cim zaradim svoj prvi milion ja ti ga kupim Wink može Wink
Very Happy hoces stvarno Very Happy , bas ti hvala, nije problem, ja cu te provozati kad ga dobijem Cool
Na vrh Go down
dex_am
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
dex_am


Broj komentara : 1254
Age : 47
Lokacija : all around
Registration date : 2008-03-05

KIA Soul_________ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KIA Soul_________   KIA Soul_________ Icon_minitimeWed Jul 23, 2008 10:58 am

hmmm kada zaradim svoj prvi milion vozati cu se u avionu, ali thanks anyway Wink
Na vrh Go down
milica cobanica
Admin
Admin
milica cobanica


Broj komentara : 3340
Age : 45
Registration date : 2008-03-03

KIA Soul_________ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KIA Soul_________   KIA Soul_________ Icon_minitimeWed Jul 23, 2008 11:05 am

dex_am (citat):
hmmm kada zaradim svoj prvi milion vozati cu se u avionu, ali thanks anyway Wink

sam ili?
Na vrh Go down
dex_am
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
dex_am


Broj komentara : 1254
Age : 47
Lokacija : all around
Registration date : 2008-03-05

KIA Soul_________ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KIA Soul_________   KIA Soul_________ Icon_minitimeWed Jul 23, 2008 11:34 am

što bambi, hoceš sa mnom!?
Na vrh Go down
barbara
Stara garda
Stara garda
barbara


Broj komentara : 2080
Age : 35
Lokacija : ma mahala...
Registration date : 2008-03-05

KIA Soul_________ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KIA Soul_________   KIA Soul_________ Icon_minitimeWed Jul 23, 2008 3:55 pm

dex_am (citat):
hmmm kada zaradim svoj prvi milion vozati cu se u avionu, ali thanks anyway Wink
mislila sam po gradu, necu te na more voziti Razz , sta se furas, ti odmah avi(j)on Very Happy nesto nesto...bjazii...
Na vrh Go down
Sponsored content





KIA Soul_________ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KIA Soul_________   KIA Soul_________ Icon_minitime

Na vrh Go down
 
KIA Soul_________
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
SVASTA NESTO ! :: AUTO KUTAK :: Sve o automobilima, oglasi, saveti, preporuke !-
Idi na: