SVASTA NESTO !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum dobre zabave, besplatan download MP3 muzike, igranja a najvise druzenja. Ex YU druzina vas ceka!
 
HomePortailLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Na današnji dan....

Go down 
+5
evropljanin
elan
Dajana
milica cobanica
dex_am
9 posters
AutorPoruka
dex_am
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
dex_am


Broj komentara : 1254
Age : 47
Lokacija : all around
Registration date : 2008-03-05

Na današnji dan.... Empty
KomentarNaslov komentara: Na današnji dan....   Na današnji dan.... Icon_minitimeWed Apr 23, 2008 4:22 pm

Na današnji dan rodio se i umro Shakespeare

1616. upravo na svoj rođendan, a rođen je 1564. umro je engleski književnik William Shakespeare.

Njegovo je dramsko stvaralaštvo najveći domet ne samo engleske, već i europske, pa i svjetske dramske umjetnosti. Kao istaknuti kazališni pisac prvi put je zabilježen godine 1592., a otada se nižu svjedočanstva koja potvrđuju postojanje i uspjeh njegovih drama.

Sve to pobija različite teorije koje Shakespeareu poriču autorstvo njegovih drama, a ističu misao da jedan pisac nije mogao ostvariti tako mnogostran književni opus. Premda je govorio o stvarnosti svoga vremena, tekst mu je nabijen istinama o čovjeku i svijetu uopće.

Njegovi "Soneti" zbog svoje misaone dubine, strastvenosti osjećaja i izuzetne ljepote pjesničkih slika pripadaju među najljepša engleska ostvarenja te vrste.
Na vrh Go down
milica cobanica
Admin
Admin
milica cobanica


Broj komentara : 3340
Age : 45
Registration date : 2008-03-03

Na današnji dan.... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Na današnji dan....   Na današnji dan.... Icon_minitimeThu Apr 24, 2008 11:47 am

1731. Umro engleski pisac Danijel Defo, autor romana "Robinson Kruso".
Na vrh Go down
dex_am
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
dex_am


Broj komentara : 1254
Age : 47
Lokacija : all around
Registration date : 2008-03-05

Na današnji dan.... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Na današnji dan....   Na današnji dan.... Icon_minitimeFri May 09, 2008 3:25 pm

Dan pobjede nad fašizmom i Dan EvropeU Moskvi vojna parada, U Evropi obilježavanje simbola stavaranja Evropske unije

Širom Evrope danas će biti održane prigodne manifestacije posvećene proslavi 9.maja, Danu pobjede nad fašizmom i Danu Evrope.

U Moskvi je organizovana tradicionalna vojna parada na Dan pobjede, dok je u zemljama Evropske unije proslava rezervisana za Dan Evrope, kao simbola stvaranja velike zajednice naroda.
Na vrh Go down
Dajana
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
Dajana


Broj komentara : 902
Registration date : 2008-03-17

Na današnji dan.... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Na današnji dan....   Na današnji dan.... Icon_minitimeFri May 09, 2008 11:44 pm

Da, da .. pucalo se pucalo danas i juce za dan pobede ...
Na vrh Go down
elan
Admin
Admin
elan


Broj komentara : 7076
Age : 43
Lokacija : Beograd
Registration date : 2008-03-03

Na današnji dan.... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Na današnji dan....   Na današnji dan.... Icon_minitimeSat May 10, 2008 11:28 am

1594. - Mošti oca srpske državotvornosti i prvog srpskog arhiepiskopa, Svetog Save, Turci su spalili na Vračaru u Beogradu. Spaljivanju moštiju 359 godina posle svetiteljeve smrti prethodio je ustanak Srba u Banatu pod episkopom banatskim Svetim Teodorom Vršačkim, u kojem su ustanici na zastavama nosili ikone Svetog Save. Turski sultan Muhamed III naredio je Sinan paši da po svaku cenu uguši pobune Srba, a ovaj je - znajući da grob Svetog Save u manastiru Mileševa hodočaste čak i muhamedanci, koji se potom vraćaju veri predaka - preneo mošti u Beograd i spalio ih. U narodu je tada nastala pesma: "Na Vračaru Sinan viče,/gori, gori svešteniče,/to si od nas zaslužio,/što si raju prosvetio."
Na vrh Go down
https://urota.bosnianforum.com
elan
Admin
Admin
elan


Broj komentara : 7076
Age : 43
Lokacija : Beograd
Registration date : 2008-03-03

Na današnji dan.... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Na današnji dan....   Na današnji dan.... Icon_minitimeSun May 25, 2008 5:48 pm

1892. Rođen Josip Broz Tito, predsednik SFRJ. Za vreme njegove vladavine, 25. maj slavljen kao Dan mladosti. Prema nekim podacima, Broz rođen 7. maja.

Na današnji dan.... Bracapocaci1hq
Na današnji dan.... Opletanjeuzickog9cu
Na vrh Go down
https://urota.bosnianforum.com
evropljanin
Aktivan clan
Aktivan clan
evropljanin


Broj komentara : 258
Lokacija : Europe
Registration date : 2008-05-11

Na današnji dan.... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Na današnji dan....   Na današnji dan.... Icon_minitimeMon May 26, 2008 10:02 am

druze tito hehe pa ovo su svi zaboravili
Na vrh Go down
barbara
Stara garda
Stara garda
barbara


Broj komentara : 2080
Age : 35
Lokacija : ma mahala...
Registration date : 2008-03-05

Na današnji dan.... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Na današnji dan....   Na današnji dan.... Icon_minitimeMon May 26, 2008 6:39 pm

nisu svi Razz ja sam npr. sinoc slavila Dan mladosti u Titi-nom kaficu i predobro je bilo, more ljudi, vatromet i more pive 8)i more u wc-u :handstuff: ma bas super je bilo... dance setnja
Na vrh Go down
nocna_ptica
Navikao se
Navikao se



Broj komentara : 147
Registration date : 2008-05-12

Na današnji dan.... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Na današnji dan....   Na današnji dan.... Icon_minitimeMon May 26, 2008 8:35 pm

DRUZE TITO MI TI SE KUNEMO
DA SA TVOGA PUTA NE SKRENEMO!
Na vrh Go down
Gost
Gost
Anonymous



Na današnji dan.... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Na današnji dan....   Na današnji dan.... Icon_minitimeTue May 27, 2008 11:03 am

nocna_ptica (citat):
DRUZE TITO MI TI SE KUNEMO
DA SA TVOGA PUTA NE SKRENEMO!

Skrenuli smo mi davno i sa puta i sa uma Rolling Eyes
Na vrh Go down
KONAN
Navikao se
Navikao se
KONAN


Broj komentara : 110
Registration date : 2008-03-05

Na današnji dan.... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Na današnji dan....   Na današnji dan.... Icon_minitimeMon Jun 02, 2008 11:32 am

blondy (citat):
nocna_ptica (citat):
DRUZE TITO MI TI SE KUNEMO
DA SA TVOGA PUTA NE SKRENEMO!

Skrenuli smo mi davno i sa puta i sa uma Rolling Eyes

joj luda si skroz mislim pozitivno a i u pravu si 100%
Na vrh Go down
Gost
Gost
Anonymous



Na današnji dan.... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Na današnji dan....   Na današnji dan.... Icon_minitimeMon Jun 02, 2008 11:34 am

KONAN (citat):
blondy (citat):
nocna_ptica (citat):
DRUZE TITO MI TI SE KUNEMO
DA SA TVOGA PUTA NE SKRENEMO!

Skrenuli smo mi davno i sa puta i sa uma Rolling Eyes

joj luda si skroz mislim pozitivno a i u pravu si 100%

Ma ne znas ti mene Very Happy
Na vrh Go down
milica cobanica
Admin
Admin
milica cobanica


Broj komentara : 3340
Age : 45
Registration date : 2008-03-03

Na današnji dan.... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Na današnji dan....   Na današnji dan.... Icon_minitimeTue Jun 03, 2008 10:40 am

1968. U Beogradu, a potom i u drugim univerzitetskim centrima u Jugoslaviji, počele studentske demonstracije, prve u komunističkoj Jugoslaviji. Protest protiv privilegija komunističkih funkcionera, nezaposlenosti i ugrožavanja osnovnih demokratskih prava prekinut posle sedam dana pošto se studentima preko Televizije Beograd obratio predsednik SFRJ Josip Broz Tito, koji je podržao studente i obećao im brže rešavanje društvenih problema.

Na današnji dan.... 250px-Demonstracije_1968
Na vrh Go down
makazica
Aktivan clan
Aktivan clan
makazica


Broj komentara : 407
Registration date : 2008-05-11

Na današnji dan.... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Na današnji dan....   Na današnji dan.... Icon_minitimeTue Jun 03, 2008 1:42 pm

nista bez TITE Cool
Na vrh Go down
Sponsored content





Na današnji dan.... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Na današnji dan....   Na današnji dan.... Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Na današnji dan....
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
SVASTA NESTO ! :: ARHIVA :: Arhiva tema-
Idi na: