SVASTA NESTO !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum dobre zabave, besplatan download MP3 muzike, igranja a najvise druzenja. Ex YU druzina vas ceka!
 
HomePortailLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Mladeži - nevusi

Go down 
4 posters
AutorPoruka
elan
Admin
Admin
elan


Broj komentara : 7076
Age : 43
Lokacija : Beograd
Registration date : 2008-03-03

Mladeži - nevusi Empty
KomentarNaslov komentara: Mladeži - nevusi   Mladeži - nevusi Icon_minitimeSun Mar 30, 2008 10:48 pm

To su urođeni dobroćudni ograničeni izraštaji na koži, tamnosmeđe, ponekad i sasvim crne boje. Mogu da postoje ili od samog rođenja, ili se pojavljuju kasnije, u toku života. Kod starijih osoba se mladeži obično sreću u vrlo velikom broju. Obično se javljaju u vidu pigmentnih mrlja na koži, ili kao izraštaji, koji ponekad imaju peteljku. Ponekad su tvrdi i rapavi, podsećaju na bradavice. Mogu se takođe videti na oku i sluzokoži. Dosta često se javljaju plavi mladeži (mongolske pege), koje su takođe dobroćudne prirode.

Mladeže ne treba uklanjati, osim u pojedinim slučajevima, kada su, zbog svog položaja na telu, izloženi čestoj povredi.

Ako mladež iznenada počne da se širi, krvari, izaziva svrab i dobija boju crvenog mastila, onda treba odmah otići lekaru na pregled, jer u tom slučaju postoji mogućnost njegovog malignog razvoja.

Treba znati da nijedan mladež nije opasan i prava je retkost njegovo pretvaranje u maligni tumor.
Na vrh Go down
https://urota.bosnianforum.com
elan
Admin
Admin
elan


Broj komentara : 7076
Age : 43
Lokacija : Beograd
Registration date : 2008-03-03

Mladeži - nevusi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mladeži - nevusi   Mladeži - nevusi Icon_minitimeSun Mar 30, 2008 10:49 pm

e sad me zanima da li vi imate problem sa mladezima .. ja u poslednjih par godina sam dobila na licu neke mladeze koje planiram ovih dana da skinem.. a i poceli su neki crveni mladezi da mi se pojavljuju po telu .. stvarno ne znam sta da radim .. i bas se plasim toga ... pogotovo ovih crvenih .. jedna mi doktorka rekla kao nemoj da se brines to su neki kao krvni sudovi .. ali imam jedan na grudima malo veci crveni koji me zabrinjava .. eto raspitacu se kad budem isla da skidam ove da li je to ok sto je crvene boje ...
Na vrh Go down
https://urota.bosnianforum.com
elan
Admin
Admin
elan


Broj komentara : 7076
Age : 43
Lokacija : Beograd
Registration date : 2008-03-03

Mladeži - nevusi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mladeži - nevusi   Mladeži - nevusi Icon_minitimeSun Mar 30, 2008 10:50 pm

i zaboravih jos nesto da kazem .. leti ako je moguce da se zastitite od sunca jer najvise izlaze od njega ...
Na vrh Go down
https://urota.bosnianforum.com
milica cobanica
Admin
Admin
milica cobanica


Broj komentara : 3340
Age : 45
Registration date : 2008-03-03

Mladeži - nevusi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mladeži - nevusi   Mladeži - nevusi Icon_minitimeSun Mar 30, 2008 10:59 pm

ja imam dva koja bih zelela da skinem, tako da bih ti bila zahvalana na najsitnijim detaljima zahvata.

btw, kazu da svaki mladez moze prerasti u rak... zabrinjavajuce zar ne?
Na vrh Go down
elan
Admin
Admin
elan


Broj komentara : 7076
Age : 43
Lokacija : Beograd
Registration date : 2008-03-03

Mladeži - nevusi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mladeži - nevusi   Mladeži - nevusi Icon_minitimeSun Mar 30, 2008 11:02 pm

veoma zabrinjavajuce .. a sto se tice postupka reci cu ti kako je moj brat prosao .. dobio je anesteziju .. isekli mu .. nije ni osetio .. usili .. mazao neku mast na ranu i sad se ni ne vidi da je ikad imao mladez ... no najbolje cu ti reci kada ja to odradim ...
Na vrh Go down
https://urota.bosnianforum.com
Gost
Gost
Anonymous



Mladeži - nevusi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mladeži - nevusi   Mladeži - nevusi Icon_minitimeTue Apr 08, 2008 12:51 pm

Jaaaaaaaao kako ja ovu temu nisam prije vidjela ??? Shocked confused

Pa ja imam problema sa mladezima, mislim ne da imam problema nego imam ih dosta. I ja planiram da skinem jedan na licu i raspitivala sam se o tome dosta. Voljela bih da vidim kako izgleda taj oziljak poslije operacije itd. @elan ko je tvom bratu odstranjivao mladez? Kod koga ti planiras da ides???
Na vrh Go down
mamilanka
Hyper-aktivan clan
Hyper-aktivan clan
mamilanka


Broj komentara : 570
Lokacija : somewhere between
Registration date : 2008-03-13

Mladeži - nevusi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mladeži - nevusi   Mladeži - nevusi Icon_minitimeTue Apr 08, 2008 1:07 pm

ja sam puna mladeza i benova po cijelom tijelu, ali zaista mi nikada nije palo na pamet da ijedan odstranim
dobro, nisu estetski ruzni pa da bih to morala
a i vise manje su sitni-izgledaju ko da me je neko posu njima kroz sito hahaha lol!
Na vrh Go down
mirso
Pocetnik
Pocetnik



Broj komentara : 1
Registration date : 2012-06-08

Mladeži - nevusi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mladeži - nevusi   Mladeži - nevusi Icon_minitimeSat Jul 21, 2012 1:43 pm

pozdrav. imam jedno pitanje za vas pa ako bi mi pomogli dobro bi mi doslo : E ovako imam 2 mladuza kraj uha i sad nije to bas prijatno za oci pa sam vas mislio pitati da li bi bilo kakvih posljedica ako bi ja to odstranio ,naravno u bolnici .. Hvala.
Kod:
[img]Mladeži - nevusi P21071212362 [/img]

Na vrh Go down
Sponsored content





Mladeži - nevusi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mladeži - nevusi   Mladeži - nevusi Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Mladeži - nevusi
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
SVASTA NESTO ! :: KUTAK ZA ZDRAVLJE :: Sve o zdravlju, bolestima, lijekovima i medicini opcenito-
Idi na: