SVASTA NESTO !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum dobre zabave, besplatan download MP3 muzike, igranja a najvise druzenja. Ex YU druzina vas ceka!
 
HomePortailLatest imagesRegistracijaLogin

 

 F1 -Formula

Go down 
4 posters
AutorPoruka
elan
Admin
Admin
elan


Broj komentara : 7076
Age : 43
Lokacija : Beograd
Registration date : 2008-03-03

F1 -Formula Empty
KomentarNaslov komentara: F1 -Formula   F1 -Formula Icon_minitimeSun Mar 23, 2008 7:53 pm

23. mart 2008. | Izvor: B92
Raikonen: "Lako do pobede"

Finac Kimi Raikonen priznao je nakon pobede na trci za Veliku nagradu Malezije, da je na stazi Sepang imao prilično lak zadatak, naročito nakon preuzimanja vodeće pozicije, posle prvog odlaska u boks, kada je pretekao timskog kolegu Felipea Masu. Vozač Ferarija trijumfovao je na Sepangu sa skoro 20 sekundi prednosti u odnosu na drugoplasiranog Roberta Kubicu.

"Imao sam prilično laku trku posle tog prvog ulaska u boks. Imali smo naporan vikend u Australiji i nismo bili potpuno sigurni da će ovde biti bolje. Ipak, sve je prošlo bez problema. Ovo je dobar početak sezone i sada smo u prilično dobroj poziciji", rekao je Raikonen, koji sada zaostaje samo tri boda za liderom šampionata Luisom Hamiltonom.

Finski as imao je u prvoj krivini duel sa Masom, osvajačem pol pozicije, ali je ostao na drugom mestu, barem do prvog ulaska u boks.

"Našao sam se pored Felipea pošto sam imao bolji start. Ipak, nisam hteo da rizikujem sudar sa timskim kolegom u prvoj krivini, pa sam odlučio da sačekam prvi ulazaka u boks. Na kraju je sve ispalo kako treba", dodao je Raikonen.

Brazilac Masa je trku završio u 31. krugu, kada je iznenada izleteo sa staze i ostao u šljunku.

"Ne znam šta se desilo. Jednostavno sam izgubio kontrolu. Automobil se čudno ponašao, naročito zadnji deo, ali ne znam šta se desilo", rekao je Masa.

Posle pobede u Australiji, Britanac Luis Hamilton zauzeo je u Maleziji peto mesto. As Meklarena krenuo je sa devete pozicije i brzo napredovao do petog mesta, gde je ostao nakon problema tokom prvog pit-stopa.

"Predugo sam se zadržao iza Marka (Vebera). U takvim situacijama nema veze što ste brži, jer je ziuzetno teško izvesti preticanje. Imao sam dobru šansu za osvajanje trećeg mesta, ali smo imali problem u boksu. Nisam popio ni kap vode tokom trke, što je bio veliki problem", izjavio je Hamilton.

Sledeća runda šampionata na programu je za dve nedelje, u Bahreinu.
Na vrh Go down
https://urota.bosnianforum.com
elan
Admin
Admin
elan


Broj komentara : 7076
Age : 43
Lokacija : Beograd
Registration date : 2008-03-03

F1 -Formula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: F1 -Formula   F1 -Formula Icon_minitimeSun Mar 23, 2008 7:58 pm

DRIVER STANDINGS

01 Lewis Hamilton 14
02 Kimi Räikkönen 11
03 Nick Heidfeld 11
04 Heikki Kovalainen 10
05 Robert Kubica 8
06 Nico Rosberg 6
07 Fernando Alonso 6
08 Jarno Trulli 5
09 Kazuki Nakajima 3
10 Mark Webber 2

CONSTRUCTOR STANDINGS

1 McLaren-Mercedes 24
2 BMW 19
3 Ferrari 11
4 Williams-Toyota 9
5 Renault 6
6 Toyota 5
7 Red Bull-Renault 2
8 STR-Ferrari 2
9 Honda 0
10 Super Aguri-Honda 0
Na vrh Go down
https://urota.bosnianforum.com
bg_girl
Legenda UROTE
Legenda UROTE
bg_girl


Broj komentara : 1875
Lokacija : Beograd
Registration date : 2008-03-04

F1 -Formula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: F1 -Formula   F1 -Formula Icon_minitimeSun Mar 23, 2008 9:09 pm

A jel ovo pocela nova sezona ? Embarassed
Na vrh Go down
milica cobanica
Admin
Admin
milica cobanica


Broj komentara : 3340
Age : 45
Registration date : 2008-03-03

F1 -Formula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: F1 -Formula   F1 -Formula Icon_minitimeTue Mar 25, 2008 12:36 am

hehe, moram priznati da sam odusevljena jer se ferari vraca na mesto koje zasluzuje a to je no 1 Twisted Evil
Na vrh Go down
bg_girl
Legenda UROTE
Legenda UROTE
bg_girl


Broj komentara : 1875
Lokacija : Beograd
Registration date : 2008-03-04

F1 -Formula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: F1 -Formula   F1 -Formula Icon_minitimeTue Mar 25, 2008 12:37 am

Da upravo ferari No 1
Na vrh Go down
Gost
Gost
Anonymous



F1 -Formula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: F1 -Formula   F1 -Formula Icon_minitimeTue Mar 25, 2008 1:17 pm

Iako je moj miljenik F1 zavrsio svoju karijeru kao pilot Ferari bolida jos uvijek mi je draga F1 iako je ne pratim vise pomno kao prije. Ali i dalje navijam za Ferarijev tim.

F1 -Formula 800px-10
Na vrh Go down
bg_girl
Legenda UROTE
Legenda UROTE
bg_girl


Broj komentara : 1875
Lokacija : Beograd
Registration date : 2008-03-04

F1 -Formula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: F1 -Formula   F1 -Formula Icon_minitimeSat Apr 26, 2008 2:10 pm

Alonso: Nema problema sa Hamiltonom

Vozač Formule 1 Fernando Alonso rekao je da nije imao problema sa bivšim klupskim kolegom Luisom Hamiltonom u MekLarenu. ''Uvek postoje brojne priče o njemu i taj antagonizam je stvoren ali nikada nije postojao problem'', rekao je Alonso. Dvostruki šampion Formule 1 se vratio u Reno posle sezone provedene u MekLarenu koja je bila obeležena medijskom spekulacijama o svađi dvojice vozača i optužbama da je tim favorizovao jednog od njih odnosno Hamiltona.

Britanac je pobedio na trci za Veliku nagradu Mađarske 2007. pošto je utvrđeno da se Alonso nepropisno ponašao na stazi.

''Ljudi mnogo govore o Mađarskoj, o pit-stopu, ali to nije njegova greška. Trebalo je tim da preduzme odgovarajuće korake i ako sam ja morao prvi da odem i napravim još jedan krug i potrošim još goriva trebalo je da osiguraju da se tako i desi'', rekao je Alonso.

Španski vozač je osvojio šampionat Formule 1 2005. i 2006, a prošle godine je titula izmakla i njemu i Hamiltonu.

''Moja prva opcija je da ostanem u Renou ako uspemo da stvorimo pobednički bolid i tačno je da napredujemo. Ono što želim je da vozim bolid koji može da mi donose pobede. Ima nekoliko ekipa, Vilijams, Tojota, BMW i Ferari, koje su u vrhu bez obzira na sve'', izjavio je Alonso.

Posle razočaravajućeg početka sezone, Reno je eksperimentisao da promenama na na modelu R28 sa ciljem da poboljšaju njegovu aerodinamiku.
Na vrh Go down
bg_girl
Legenda UROTE
Legenda UROTE
bg_girl


Broj komentara : 1875
Lokacija : Beograd
Registration date : 2008-03-04

F1 -Formula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: F1 -Formula   F1 -Formula Icon_minitimeSat Apr 26, 2008 2:11 pm

Porše i Folksvagen: ne u Formulu 1

Nemački proizvodjači automobila Porše i Folksvegan odbacili su mogućnost da pristupe Formuli jedan i kao razloge naveli previsoku cenu i seks skandal predsednika Svetske automobilske federacije (FIA) Maksa Mozlija zbog kojeg im taj sport više nije atraktivan. "Trista miliona evra godišnje - to je zaista bacanje novca", rekao je predsednik Folksvagena Ferdinand Pih za nemački časopist "Štern".

"Posle afere sa Mozlijem i ženama, bilo bi neukusno da se sada uključimo u Formulu jedan", rekao je Volfgang Porše.

Mozli je u središte seks skandala dospeo kada je britanski tabloid "Njuz of d Vorld" (News of the World) objavio snimak u kome predsednik
FIA orgija sa pet prostitki. Tokom orgijanja korišćeni su i nacistički simboli.
Na vrh Go down
aseemic
Prelazi u legendu Urote
Prelazi u legendu Urote
aseemic


Broj komentara : 1273
Lokacija : Earth
Registration date : 2008-04-04

F1 -Formula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: F1 -Formula   F1 -Formula Icon_minitimeWed Apr 30, 2008 6:49 pm

Go Kimi! Go! Cool
Na vrh Go down
bg_girl
Legenda UROTE
Legenda UROTE
bg_girl


Broj komentara : 1875
Lokacija : Beograd
Registration date : 2008-03-04

F1 -Formula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: F1 -Formula   F1 -Formula Icon_minitimeMon May 12, 2008 10:56 pm

Masa ponovo najbrži u Turskoj
AP
AP

Vozač Ferarija Felipe Masa pobedio je treći put uzastopno na trci za Veliku nagradu Turske u Istanbulu. Brazilac je imao pol poziciju pošto je na treningu u subotu bio najbrži. Iza Mase, kroz cilj drugi je prošao Luis Hamislton u MekLarenu sa 5,1 sekundi zaostatka, dok je treći bio aktuelni šampion sveta Kimi Raikonen u Ferariju. Bodove su osvojili i Robert Kubica i Nik Hajfeld u BMV Zauberu, Fernando Alonso u Renou, Mark Veber u Red Bulu i Niko Rozberg u Vilijamsu.

Masa je veći deo trke bio u vođstvu, a glavni rival mu je bio Luis Hamilton koji ga je jednom obišao, a najbrži krug zabeležio je Raikonen.

’’Luis je bio veliki konkurent. Sve vreme me je napadao, čak me je obišao. Bio je lakši startu, mi smo bili teži. Ali znali smo da će imati tri pit stopa i to smo iskoristili’’, rekao je Masa na konferenciji za štampu polsle trke.
AP
AP

Raikonen vodi u generalnom plasmanu vozača posle pet trka sa 35 bodova, sedam više od Luisa Hamilton i Felipea Mase, kome je ovo bila sedma pobeda u karijeri.

Rubens Barikelo je vozio za Hondu 257. trku Formule 1 i tako oborio rekord Rikarda Patrezea star petnaest godina.

Sledeća trka vozi se u Monte Karlu 25. maja.

VN Turske zvanični rezultati:
Na vrh Go down
bg_girl
Legenda UROTE
Legenda UROTE
bg_girl


Broj komentara : 1875
Lokacija : Beograd
Registration date : 2008-03-04

F1 -Formula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: F1 -Formula   F1 -Formula Icon_minitimeMon May 12, 2008 10:56 pm

1. Felipe Masa (Ferari)
2. Luis Hamilton (MekLaren) +3,7 sekundi
3. Kimi Raikonen (Ferari) +4,2
4. Robert Kubica (BMV Zauber) +21,9
5. Nik Hajfild (BMV Zauber) +38,7
6. Fernando Alonso (Reno) +53,7
7. Mark Veber (Red Bul) +64, 2
8. Niko Rozberg (Vilijams-Tojota) +71,4
9. Dejvid Kultard (Red Bul) +75,2
10. Jarno Truli (Tojota) +76, 3
11. Dženson Baton (Honda) +1 krug
12. Heiki Kovalainen (MekLaren) +1
13. Timo Glok (Tojota) +1
14. Rubens Barikelo (Honda) +1
15. Nelsinjo Pike (reno) +1
16. Adrian Zutil (Fors Indija) +1
17. Sebastijan Fetel (Toro Roso) +1
R Sebasrijan Burde (Toro Roso) +34
R Kazaki Nikadžima (Vilijams) +57
R Đanfranko Fizikela (Fors Indija) +58
Na vrh Go down
Sponsored content





F1 -Formula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: F1 -Formula   F1 -Formula Icon_minitime

Na vrh Go down
 
F1 -Formula
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
SVASTA NESTO ! :: SPORT :: U zdravom telu jos zdraviji duh!-
Idi na: